История
Достопримечательности
Окрестности
Церкви округи
Фотогалерея
Сегодняшний день
Библиотека
Полезная информация
Форум
Гостевая книга
Карта сайта

Поиск по сайту

 

Памятные даты:

 

Праздники

Памятные даты

 

Наши сайты:


Подготовьте себя заранее к поездке в

Ферапонтово

http://www.ferapontov-monastyr.ru/
http://ferapontov-monastyr.ru/catalog/
http://www.ferapontovo-pilgrim.ru
http://www.ferapontovo-archive.ru
http://www.ferapontovo-foto.ru/
http://www.ferapontov.ru/
http://www.patriarch-nikon.ru/
http://www.tsipino.ru/
http://a-russian-troika.ru
http://a-hippotherapy.ru

Прогноз погоды:


Ферапонтово >>>


Яндекс.Погода


На главную Карта сайта Написать письмо

На главную Библиотека Богослужебные тексты Преподобному Кириллу Белоезерскому

ПРЕПОДОБНОМУ КИРИЛЛУ БЕЛОЕЗЕРСКОМУ

ПРЕПОДОБНЫЙ КИРИЛЛ БЕЛОЕЗЕРСКИЙ

9 июня / 22 июня


Тропарь, глас 1:


Яко крин в пустыни Давидски процвел еси, отче Кирилле, / злострастия терние искореняя, / и собрал еси в ней ученик множество, / страхом Божиим и учением твоим наставляемых, / ихже и до конца яко чадолюбивый отец / не оставил еси посещая, да вси вопием: / слава Давшему ти крепость, / слава Венчавшему тя, // слава Действующему тобою всем исцеления.



Кондак, глас 8:


Яко преобидев тленная и долу влекущая мудрования, отче, / к Вышнему течению радостно устремился еси, / и тамо со святыми Пресвятей Троице предстоя, / моли от враг сохранитися стаду твоему, / яко да, святое твое успение празднующе, вопием: // радуйся, преблаженне Кирилле, отче наш.



Молитва


О священная главо, преподобне и Богоносне отче Кирилле! Припадаем к тебе с верою и любовию, и просим тя, небеснаго заступника нашего: яви велие милосердие твое нам, смиренным и грешным, и пролей теплыя молитвы твоя о нас ко Господу Богу. Свойственно есть тебе благосердие, святче Божий, ибо, живущу ти на земли, едино бысть у тебе попечение, еже спасати от погибели души человеческия, и вся твоя жизнь святая зерцало добрых дел явися, о нихже прославляшеся в тебе Отец Небесный. К Тому велие дерзновение стяжав, испроси нам у благости Его веру правую, благочестие нелицемерное, покаяние истинное, братолюбие совершенное и преуспеяние во всех благих делех. Исходатайствуй нам здравие душевное и телесное, земли плодоносие, воздуха благорастворение, мирное и безмятежное житие, непостыдную христианскую кончину и добрый ответ на страшнем Суде Христове. Сохрани Церковь святую и державу Российскую от браней и нестроений. Огради обитель твою честную от всякаго зла, и вся правоверныя люди, к тебе приходящия и мощем твоим покланяющияся, осени небесным твоим благословением, и вся прошения их во благо исполни. Ей, отче, не презри молитв наших, со умилением тебе возносимых, но буди о нас теплый предстатель ко Господу, и сподоби нас помощию твоею спасение вечное получити и Царствие Небесное унаследовати, да славословим велия щедроты и неизреченныя милости Отца и Сына и Святаго Духа, в Троице покланяемаго Бога, и твое отеческое заступление, во веки веков.

Домашняя страница
священника Владимира Кобец

Создание сайта Веб-студия Vinchi

®©Vinchi Group